Pradžia Balandžio 23 d. žygis Imbrade
Balandžio 23 d. žygis Imbrade
Imbrado apylinkėmis iki Šventos vietos. 20 km. istorijos.
Imbrado dvasių beieškant. Tęsiame  žygių ciklą.  Šį sykį - visai naujas maršrutas po Imbradą (Zarasų rajonas) ir jo apylinkes. Imbradas – nedidelis kaimelis, prie pat kelio į Obelius ir Rokiškį. Pravažiuojant ši gyvenvietė atrodo niekuo neišskirtinė – tipiška sovietmečiu susiformavusi gyvenvietė. Tačiau kaip ir kiekviena sena gyvenvietė, ji turi savo paslapčių, įdomių vietų, lankomų objektų ir iš to krašto kilusių garsių žmonių. Imbradas yra nuo seno žinoma vieta, kurioje savo laiku gyveno kilminga iš Baltijos vokiečių kilusių von Mohl giminė, savo laiku susigiminiavusi su garsiaisiais Pliateriais ir kitais garsiais didikais. Dvaro jau senai nebelikę, tačiau jo parke vietiniai iki šiol renkasi švęsti kaimo šventes. Imbradas šiuo metu visoje Lietuvoje labiausiai žinomas dėl to, kad šalia yra jo yra vienintelė Lietuvoje Šv. Mergelės Marijos apsireiškimo vieta ant vandens. Tačiau ne tik Marija apsireiškia vietiniams gyventojams ir svečiams šiose apylinkėse – visai netoli yra ir kartuvių kalnelis, ir mitinė Imbrado pelkė, kai kam netgi panaši į Čepkelių raistą. Žygio atstumas – 20 km. Daugiausiai žvyrkeliais, kurie drieksis per atviras pievas ir miškus. Kelis kartus reiks kirsti asfaltuoto kelio dangą. Žygio akcentas – Šv. Mergelės Marijos apsireiškimo vieta prie Ilgio ežero. (pietų vieta). Lankomi objektai – Imbradas, dvarvietės alėja, didingas Imbrado ąžuolas, kartuvių kalnelis, apsireiškimo vieta, Ilgio ežeras ir kt. Taip pat aplankysime mažai kam žinomą dvarvietę, kur dar Pirmojo pasaulino karo metais stovėjo didingas dvaras.
Žygio registracijos anketa: Spauskite čia
Žygio pradžia - 2023 m. balandžio 23 d.
Susitikimo vietos dvi – 9.30 prie Zarasų rajono savivaldybės (Sėlių a. 22) arba 10.00 – Imbrado parke ( koordinatės - (55.77759370165765, 26.115336761226374, https://maps.lt/map/?lang=lt... ).
Žygio pradžia - 10.00 val. nuo Imbrado parko.
Į žygio vietą vyksime automobiliais. Neturintiems kaip nuvykti - pažymėkite registracijos anketoje - padėsime nuvykti iki žygio vietos.
Dalyvių skaičius ribotas.
Būtina registracija. 
Papildoma informacija bus suteikiama užsiregistravusiems dalyviams. Žygio dalyvių laukia staigmenos.
Žygio dalyvio mokestis - 10,00 Eur.
Vaikams iki 13 m. (imtinai) - 6,00 Eur.
© 2014-2024 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas