Pradžia Balandžio 22 d. kviečiame į ekskursiją po Ukmergės kraštą!
Balandžio 22 d. kviečiame į ekskursiją po Ukmergės kraštą!

Po Ukmergės kraštą.

Balandžio 22 d. , 8 val. nuo Zarasų r. savivaldybės išvykstame į  Ukmergę. Čia su vietiniu gidu pasivaikščiosim istoriniais ir dabartiniais takais, užlipsime į piliakalnį, nuo kurio prasidėjo miesto istorija, sužinosime, kur buvo silkių kelias, išgirdime, ką burkuoja Ukmergės balandžiai, sukurti įvairių menininkų.

Aplankysime Vaitkuškio dvarą. Jis pradėtas formuoti 16 a. ir turėjo daugybę šeimininkų. 1862 m. perstatytas į neogotikinį stilių. Jame buvo gausu italų, lenkų, paties šeimininko S.F. Kosakovskio paveikslų, meno galerija, 12 tūkst. tomų biblioteka. Prasidėjus Pirmajam pasauliniam karui, vertingi daiktai buvo išvežti į Rusiją ir ten dingo. 1941 m. naciai dvare įkūrė getą žydams. Po karo dvaras, likęs be šeimininkų, sparčiai nyko – teliko tik bokštas ir arklidžių fragmentai. Šiuo metu dvaras vėl turi savininką. Ekskursija po dvaro  teritoriją.

Toliau  – Taujėnų dvaras. Tai – vienas iš gražiausių dvarų Lietuvoje, minimas jau nuo 16 a. klasicizmo stiliaus rūmai pastatyti 1802 m., išlikę iki šių dienų. Dvaras iki 20 amžiaus vidurio buvo kunigaikščių Radvilų rezidencija. Dabar dvaras – tai kultūrinių renginių, pramogų vieta. Čia papietausime, valgysime smetonišką kugelį.*

Toliau aplankysime A. Smetonos dvarą. Dvaras yra vaizdingoje vietoje, Lėnio ežero pakrantėje. Dvaro istorija prasideda kartu su Prezidento A. Smetonos 60-mečiu. 1934 m., švenčiant Prezidento gimtadienį, buvo nutarta tėviškėje jam padovanoti ūkį.  A. Smetona jį pavadino „Užugirio kiemu“. Prie buvusios mokyklos 2019 m. atidengtas bronzinis paminklas Antanui Smetonai (skulpt. Antanas Žukauskas).

Grįždami namo aplankysime Šventupio dvarą, kuris yra kelyje Ukmergė - Utena.

Kelionės kaina – 29 eurai.

Ekskursijos pradžia - 8.00 val. nuo Zarasų rajono savivaldybės administracijos (Sėlių a. 22) 

Registruotis kviečiame Zarasų turizmo ir verslo informacijos centre Sėlių a. 22, susimokant grynais, arba pavedimu į sąskaitą AB Swedbank LT057300010002614116, mokėjimo paskirtyje nurodant "Į ekskursiją"  ir savo telefono numerį.

Į ją įskaičiuotos gidės paslaugos, transporto išlaidos, ekskursijų po Ukmergę, Taujėnų ir Vaitkuškio dvarus išlaidos.

 

*Mokami objektai. 

Pietūs Taujėnų dvare -  8.30 Eur.

 

Tel. pasiteirauti: (8 682) 40988.

 

 

© 2014-2023 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas